![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2691126
*
nr 269 1126
Spegel
Mahogny. 1800-tal, H.53
Utrop:
600 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 21:31:42
1
600 kr
22/9 14:02:27
2
350 kr
22/9 14:02:58
2
400 kr
22/9 14:03:36
2
500 kr
22/9 15:42:54
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 269 1126
Spegel
Mahogny. 1800-tal, H.53
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 21:31:42 | 1 | 600 kr |
22/9 14:02:27 | 2 | 350 kr |
22/9 14:02:58 | 2 | 400 kr |
22/9 14:03:36 | 2 | 500 kr |
22/9 15:42:54 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53